MASAJ ÇEŞİTLERİ


MEDİKAL TIBBI MASAJ
Bu masajda amaç hasta organı eski sağlıklı haline geri döndürmektir. Buradaki tedaviyi ve süresini uzman hekimler tayin eder. Uygulama ise bu konuda eğitimli ve belge sahibi masaj uzmanlarınca gerçekleştirilir. Tedavi amaçlı masajdır hasta bir organın yeniden eski durumuna dönebilmesini sağlamak için yapılır.

KLASİK - iSVEÇ – ANTİ STRES MASAJ
Geleneksel masaj tekniği olarak bilinir ve uygulanan ilk modern masajdır. Jimnastik ve eski masaj usullerini araştırması sonucunda ortaya çıkmıştır. Bütün manevralar vücuda etki edecek şekilde kas grupları üzerinde uygulanır.

Uzmanın elleri daima masaj alan kişinin vücuduyla temas halindedir. Vücudun ağrıya tepkisi esas alınarak hafiften zora doğru, akıcı masajlar uygulanır. Öfloraj, Petrisaj, Friksiyon, Perküsyon ve Vibrasyon adındaki beş ana masaj manevrası bu masajın temelidir. Cilde uygulanmakta olup oluşan art arda reaksiyonlarla vücuda tümden fayda esası gözetilir.

LENF DRENAJ (SELÜLİT MASAJI)

Manuel lenf drenaj masajı, lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akışının sağlanması tekniğine dayanıyor.

Sinir sistemine etki ederek ağrıları azaltıyor ve derin rahatlık sağlıyor. Lenf drenaj masajının en önemli özelliği, vücutta lokal kilo ve selülite yol açan ödem ile toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır. Diğer masajlardan ayrılan en önemli farkı, hiçbir ürün kullanılmadan yapılması veya kişinin arzusuna göre selülit giderici yağlar eşliğinde de uygulanıyor olabilmesidir. Bu masaj yöntemi, diğer masajlara oranla çok daha hafif, monoton ve tekrar eden hareketlerden oluşuyor. Bu masajı, vücudun uç noktalarından kalbe doğru, lenf akışını takip ederek tek yönlü yapmaktayım. Ayrıca masaj sonrasında diğer masajlardan farklı olarak, ciltte kızarıklık oluşmuyor. Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığını artırmak için özel masaj manipülasyonları ile uygulanmaktadır.

REFLEKSOLOJİ MASAJI
Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.

 

AROMATERAPİ MASAJI
Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

HİND BAŞ MASAJI

Hafiflik, huzur , dinçlik verir, zihni dinlendirir ve rahatlatır. Bedenimize sıkışıp kalmış duygusal sorunlarımızdan arındırır. Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücü ortaya çıkar. Hint Baş Masajı saç derisi, saçlar ve başa aromatik yağlarla belli akupunktur noktalarının baskı ve parmakların dairesel hareketleriyle uygulanır. Hint Baş Masajı baş, boyun ve omuzlarda meydana gelen ağrı ve tutulma gibi sıkıntıların çözülmesinde de kullanılır.  

Pazar Günleri Açığız... Kampanyalar için Lütfen Arayınız...0212 583 97 77
SİTEMİZDE BULUNAN MAKALELER
BİLGİ AMAÇLIDIR.